שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 25 מתוך 36

נושא: סקירה+טיפים על בניית טירקס 500ESP

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    מנחת הבית
    חוות רונית
    תודה!
    58
    הודה 158 פעמים ב 104 הודעות
    כניסות לבלוג
    2
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל שילדה:

ועכשיו אחרי שסיימנו עם בניית הראש על כל מכלוליו נוכל להתקדם לשלב הבא בבניית המסוק:

השלדה:

הקדמה:
    2 משטחי הקארבון מהם מורכבת השלדה מגיעים בעלי קצוות מאוד חדים שיכולים לחשוף את הבידוד של החוטים שלכם בזמן הבנייה או עם הזמן, ואפילו לחתוך את האצבעות שלכם בזמן הבנייה
    כדי להקהות את צידי השלדה- יש לקחת נייר מים #600-#1000 ולשייף את צידי השלדה בזווית של 45 מעלות כדי להקהות את השלדה. לא צריך להקדיש לזה הרבה זמן וזה לוקח 5-10 דקות גג לכל משטח של השלדה.
    לאחר השיוף יש לקחת את שני צידי השלדה ולשטוף במים כדי להוריד את האבק שנוצר מהשיוף מעליהם. לאחר מכן יש לתת להם מספר דקות כדי להתייבש לפני שממשיכים לעבוד
    אם את רוצים בשלב זה אתם יכולים גם להקריא להם סיפור לפני השינה וכל מיני....

התחלת הרכבת השלדה:
    עשיו אחרי ששני חצאי השלדה התייבשו אפשר להתחיל לבנות את השלדה
    אני בניתי את השלדה בתור חצי ראשון וחצי שני ואז חיברתי בין החצאים

צד ימין:

בהתחלה זה פשוט מאוד, לחבר את כל נחלקים שמתחברים לשלדה שהם תושבת המנוע, תושבת המקלט,פלאטת הפלסטיק התחתונה ,מוט ה-CNC שנמצא ממש מעל המקום בו ישב מגש הסוללה וכמובן שני בתי המיסבים של הציר הראשי (למי שתוהה יש להרכיב אותם כשהכיתוב פונה כלפי מעלה)
    לטעמי נוחות וסדר הכנסתי בכל החלקים את הברגים גם של הצד השני כדי לעשות לי סדר בברגים בינתיים.
    על הברגים של בתי המיסבים עדיין לא לשים לוקטייט!! הסבר למה בהמשך..

תמונה של חצי השלדה הימני מורכב:

התקנת הסרוואים:
    מולץ להתקין את הסרוואים ולחווט אותם לפני הרכבת השלדה, ככה ניתן לעבוד בנוחות ולחווט אות בצורה נקייה ויפה
    את הסרוואים הרכבתי עם הגומיות שבאות איתם. כמשרכיבים את הסרוואים שימו לב שיש קצת מקום למשחק עם התקנת הסרוואים, כלאמר שהברגים לא מחוזקים אפשר להזיז את הסרוו בתושבת. לכן מומלץ ליישר את הסרוו שיהיה באמצע התושבת ושהקייס של הסרוו יהיה מקביל לקצה של החור בו הסרוו יושב
    עם הברגים של הסרוואים לא נכנסים ישר, אלא נכנסים בזווית יש להרחיב את חורי ההתקנה בעזרת שופין כדי לתקן מצב זה
    אם הברגים יכנסו בזווית ותחזקו אותם ככה אתם תעוותו את הקייס של הסרוו ודבר שיעמיס על הסרוו ואפילו יכול לגרום לו להישרף
    אז לא להתעצל

שני הסרוואים מותקנים על החצי הימני:

חיווט הסרוואים על החצי הימני של השלדה:

כמו בכל המסוקים שלי אני משתמש ברשת מגנה על חוטי הסרוואים (SERVO BRAID/MASH) כדי להגן על החוטים מהשלדה וגם מטעמים אסתטיים. לא חייבים לשים את הרשת, אבל זה בהחלט לא מזיק וגם נותן נחת מחשבה
    על חוטי הסרוואים השתמשתי ברשת צרה מאוד שכדי להלביש אותה על חוט הסרוו הייתי צריך להוריד ממנו או הקונקטור. למי שלא רוצה להסתבך כל כך יכול פשוט להזמין רשת בעובי 1/4 אינצ' או 6ממ') אני מעדיף את הרשת שנמכרת בחנות רדי-הלי מכיוון שהיא הרבה יותר איכותית מהרשת הסינית (שאמנם עולה הרבה פחות).
    כשאתם מחווטים כדאי לשים במקום את מכלול הטורק טיוב הקדמי (לא צריך להבריג אותו למקומו פשו לשים אותו שם לבינתיים) כדי שתוכלו תראות שהחיווט לא יוצא על המקומות בהן מכלול הטורק טיוב מתחבר לשלדה
    הנה תמונה של התחלת החיווט: (מצטער יצא לי קצת חשוך)

קיבוע החוטים בעזרת אזיקונים:

צד שלדה שמאלי:
    פה יש להתקין רק סרוו אחד אותו תהליך כמו בצד הקודם בכל הנוגע להתקנה, חיווט ומיקום הסרוו
    צד שמאל מוכן:

עכשיו יש לחבר את שני צדדי השלדה ביחד הבריגו את כל הברגים כדי לחבר הצד השמאלי לצד הימני. לא לשים עדיין לוקטייט על הברגים של בתי המיסבים, אבל לחזק אותם

עכשיו תקחו את הציר הראשי (מטעמי נוחות מומלץ שהראש לא יהיה מחובר אליו) ובדקו האם הציר מחליק דרך המיבים בחופשיות
    אם כן אז אחלה, הוציאו את הברגים של בתי המיסבים (גם מימין וגם משמאל) שימו לוקטייט ותסגרו בחזרה.
    אם לא אז זה אומר שבתי המיסבים לא מיושרים אחד ביחד לשני, תסתכלו עליהם ותנסו לראות מי מהם יושב קצת עקום תזיזו אותם קצת עד שהציר יחליק בין המיסבים בלי בעייה ואז לוקטייט ולסגור.

אז יש לנו שילדה מוכנה. בואו נעבור לחלק הבא בבנייה.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	Picture 029.jpg‏ 
Views:	2856 
Size:	137.5 קילובייט 
ID:	24442   Click image for larger version. 

Name:	Picture 031.jpg‏ 
Views:	1172 
Size:	136.7 קילובייט 
ID:	24443   Click image for larger version. 

Name:	514496306.jpg‏ 
Views:	1160 
Size:	98.7 קילובייט 
ID:	24445   Click image for larger version. 

Name:	Picture 034.jpg‏ 
Views:	1182 
Size:	138.8 קילובייט 
ID:	24446   Click image for larger version. 

Name:	Picture 037.jpg‏ 
Views:	1168 
Size:	98.5 קילובייט 
ID:	24447  

נערך לאחרונה על ידי bendisar; 06-05-2010 בשעה 07:44:35.
    בכבוד רב אלעד דב- Elad Dov
    Trex 700e dfc pro hv- IKON Fbl
    Gaui X3-Ikon Fbl
    Trex 450L- IKON Fbl
    Telink SU-29
    JR X9303 2.4Ghz

נושאים דומים

1. TERX 500ESP חדש
    על ידי אליקופטר בפורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 20-05-2010, 16:17:08
  2. [מדליק] טירקס 500ESP לסימולטור RealFlight
    על ידי sagi בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 22
    הודעה אחרונה: 24-03-2010, 23:09:53
  3. בניית טירקס 500
    על ידי boomstik בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 3
    הודעה אחרונה: 18-09-2009, 21:40:04
  4. [מדריך] סקירה של טירקס 250 +טיפים חשובים!
    על ידי bendisar בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 32
    הודעה אחרונה: 03-09-2009, 13:32:21
  5. סוף סוף הtrex 500esp מורכב
    על ידי orenoved בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 6
    הודעה אחרונה: 16-08-2009, 13:08:23

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך